O nejlepší fantasy

Literární soutěž pořádaná Klubem Julese Vernea z Prahy a Fahrenheitem 451 z Košic rovněž řadu let, rozšířila řady čtených a čtivých autorů domácí provenience, účastníci finále získávají titul Sir  nebo Lady a absolutní vítěz funkční repliku chladné zbraně (meč, kord, rapír, katanu a další druhy).Jak vypadá letošní se můžete podívat pod textem. Bližší informace naleznete ZDE

p1010594p1010596p1010595

Cena DAIDALOS

Literární soutěž navazující na tradici neméně úspěšné ceny IKA ROS, dříve pořádaná měsíčníkem IKARIE, dnes XB-1. Absolutní vítěz obdrží dle vlastního výběru originál ilustrace některého z našich předních výtvarníků (v žánru fantastiky), všichni účastníci finále pak věcné ceny (knihy a další artefakty). Bližší informace ZDE.

PAF!

PAF! Tahle zkratka, podobná nápisu v bublině ve Čtyřlístku, zní poněkud praštěně. Má nicméně jiný význam, než že Bobík pěstí zastavil porouchaného robota. Znamená Přebor Autorů Fantastiky!
A proč právě přebor? To slovo evokuje dávné časy, jen jen by si člověk natáhl tříčtvrteční kalhoty a zařadil se na běžecký okruh vedle Emila Zátopka a Járy Cimrmana. Zní rovněž jaksi praštěně. Jedním ze základních axiomů našeho snažení zřejmě je, že se nechceme brát přespříliš vážně. A jaké jsou ty další? Další informace naleznete ZDE.

O Dračí řád

Soutěž o nejlepší povídky v žánrech fantasy a sci-fi začal internetový magazín Mfantasy.cz pořádat již v roce 2010. Hlavním cílem soutěže je přinést začínajícím autorům zpětnou vazbu prostřednictvím slovního hodnocení a zviditelnit nadějné talenty ve sbornících či na internetu. Ti nejlepší si také odnášejí věcné ceny a vítězové jsou odměněni jak jinak než Dračím řádem.
Další informace naleznete ZDE.

Conové ceny:

Cena Fénix

cena udělená organizátory Fénixconu.

Cena Conan

Cenu Conan uděluje Conan Society, společnost  přátel a příznivců barbara z Cimmerie. Získat ji mohou autoři, překladatelé, vydavatelé, ilustrátoři a další, kteří se zasloužili o propagaci této kultovní postavy subžánru fantasy sword a sorcery, tedy meč a magie. Volně na ni navazuje literární soutěž „Ve stopách Conana“, v níž noví autoři spřádají další dobrodružství našeho oblíbeného hrdiny. Vítězové jsou vyhlašování na althingu (valném shromáždění) Conan Society, tradičním to posledním pořadu akce.